GeekTR bağımsız bir oluşum olup, birçok alanda hizmet vermektedir. Kuruluş amacımız geek alemini bilgilendirmek, DC ve Marvel ayrımını ortadan kaldırmaktır.

Önümüzdeki aylarda vizyona girecek olan Wonder Women filminin fragmanları, vizyon tarihi, oyuncu kadrosu, hikayesi ve daha fazlası!

Wonder Woman’ın 75 yıllık bir tarihi olmasına rağmen bir türlü kendi filmi olamamıştı. Ancak bu DC Sinema Evreninin başlamasıyla değişti. İlk defa Batman v Superman’de gördüğümüz karakterin filminin çıkması için çok az bir süre kaldı. Bizde film hakkında bilmeniz gereken her şeyi bir yazıda topladık.

Vizyon Tarihi

Wonder Woman 2 Haziran 2017‘de seyirci ile buluşacak.

Fragmanlar

Filmin ilk fragmanı geçtiğimiz yazın Temmuz ayında gerçekleşen Comic-Con sırasında yayınlandı.

Bu da yayınlanan ikinci fragman…

Bu ise Nickelodeon Çocukların Seçimi Ödülleri’nde yayınlanan son fragman.

Filmin Oyuncu Kadrosu

Oyuncu kadrosunda Gal Gadot (Wonder Woman/Prenses Diana) , Connie Nielsen (Kraliçe Hippolyta), Robin Wright (General Antiope), Chris Pine (Steve Trevor), Lucy Davis (Etta Candy) ve Elena Anaya (Maru/ Doctor Poison) gibi isimler yer alıyor.

Filmin Yönetmeni

Bir kadın süper kahramanın filmine kadın yönetmen yakışır denilerek koltuk Patty Jenkins’e verildi ve böylelikle Wonder Woman bir kadının yönettiği en yüksek bütçeli film olarak tarihe geçti. 100-120 milyon dolarlık bir bütçeye sahip olan Jenkins’in şu ana kadar beyaz perdeye taşınmış tek bir filmi bulunuyor; Monster. 2003 yapımı olan bu film 8 milyon bütçesiyle tam 60 milyon hasılat yapmış ve Charlize Theron’a En iyi Kadın Oyuncu Oscar’ını kazandırmıştı.

Filmin Hikayesi

Warner Bros’un film için yayınladığı hikaye şöyle;

Wonder Woman olmadan önce Amazon prensesi olan Diana, yenilmez bir savaşcı olarak eğitilmiştir. Yetiştirildiği gözlerden uzak cennet adanın üzerinden geçen bir Amerikan Pilot’unun uçağı düşer, ve bu kazadan kurtulan pilot baygın olarak adanın kıyılarında bulunur. Pilot, Diana’ya adanın dışındaki dünyada büyüyen savaş tehdidinden bahseder. Bu tehdidi durdurabileceğine inanan Diana, adayı terk eder. İnsanlığın yanında tüm savaşları durdurmak için çarpışan Diana, tüm güçlerini ve gerçek kaderini keşfedecektir.

Filmin Ana Kötüsü

Filmin ana kötüsü şimdilik sır gibi saklanıyor ama reddit kullanıcıları dahil birçok kişi filmin ana kötüsünün Ares olacağını düşünüyor. Kurnaz ve açgözlü olan savaş tanrısı Ares’i fragmanlardan gördüğümüz kadarıyla Danny Huston canlandıracak.

Filmden Fotoğraflar

DC Sinematik evreninin en çok şikayet edilen yönlerinden biri de filmlerin karanlık olmasıydı. Stüdyo bu şikayetleri dikkate almış olmalı ki yayınlanan fragmanlar ve fotoğraflar bizi önceki filmlere nazaran daha aydınlık ve eğlenceli bir filmin beklediğini gösteriyor.

[cincopa A8DA99NfY4S4]

Film Hakkında İlginç Bilgiler

  • Wonder Woman’ın yaratıcısı William Moulton Marston, aynı zamanda yalan makinesinin mucidi.
  • Filmin yapımcısı Zack Snyder savaş sırasında asker olarak cameo yapacakmış.
  • 2005 yapımı Elektra’dan beri ilk kadın süper kahraman filmi olacak.
  • How I Met Your Mother dizisinden Robin olarak tanıdığımız Cobie Smulders, Wonder Woman rolü için düşünülen isimler arasındaymış. Rolü alamasa da The Lego Movie’de karakteri seslendirmiş. Ayrıca şu an Marvel Sinematik Evreninde, Maria Hill karakterini canlandırıyor.
  • 2005 yılında Angelina Jolie’ye Wonder Woman rolü teklif edilmiş ancak reddetmiş. 2015 yılında ise filmi yönetmesi düşünülen isimler arasındaymış.
KAPAT

Sitemizi Beğendin mi? O zaman bizi sosyal medyada takip et !!

%d blogcu bunu beğendi: