GeekTR bağımsız bir oluşum olup, birçok alanda hizmet vermektedir. Kuruluş amacımız geek alemini bilgilendirmek, DC ve Marvel ayrımını ortadan kaldırmaktır.

CW kanalı geçtiğimiz günlerde Tala Ashe adlı oyuncunun Zari Adrianna Tomaz isimli bir karakter olarak Legends of Tomorrow’un 3.sezonuna katıldığını duyurdu.

Zari, 2030 yılından bu yana çelişkiler dünyasında yaşayan, bilgisayarla haşır neşir olan, Müslüman-Amerikalı, gizli gücünü bilmeyen ve henüz Isis olduğunun farkında olmayan bir karakter olarak tanıtıldı.

Peki Isıs çizgi romanlarda kimdir ve hangi güçlere sahiptir?

Isıs, Adrianna Tomaz olarak adlandırılan ve kötülükle savaşmak için Mısır Tanrıça’sı Isis’ten güçlerini alan bir süper kahramandır. Aslında orjinal olarak CBS’de  The Shazam/Isıs Hour’un bir parçası olarak yayınlanan televizyon dizisi Isis’in Sırları(Secrets of Isis) için yaratılmıştır.

Yeni 52 sırasında Adrianna Tomaz adlı karakterin bir versiyonu DC Universe’e tanıtıldı. Tomaz Black Man’ın karısı ve Black Marvel’ın bir üyesidir. Ruhani güçlere sahiptir ve müslümandır.

Isis karakteri  Lou Scheimer, Norm Prescott, Richard Rosenbloom and Marc Richards tarafından yaratılmıştır ve ilk olarak Gizem Dağının Işıkları’nda(The Lights of Mystery Mountain/1975) gözükmüştür.

KAPAT

Sitemizi Beğendin mi? O zaman bizi sosyal medyada takip et !!

%d blogcu bunu beğendi: