GeekTR bağımsız bir oluşum olup, birçok alanda hizmet vermektedir. Kuruluş amacımız geek alemini bilgilendirmek, DC ve Marvel ayrımını ortadan kaldırmaktır.

Dr. Harleen Frances Quinzel Arkham Asylum’da (Arkham Akıl Hastanesi) stajını yapan bir psikiyatristi. Okulunun en başarılı öğrencisiydi, üstelik ödüllü bir jimnastikçiydi de. Peki bu bütün özellikler sayesinde Gotham Üniversitesi’ne bursla giren hem zeki hemde güzel bir kızın hayatında ne ters gitti de kötülüğe saptı ? Sanırım “Hepsi o manyak Joker sapığı yüzünden.” dediğinizi duyar gibiyim. Bizim yeşil saçlı manyak Harley’i öyle bir kandırdı ki Harley’in ruhu bile duymadı. Aslında bunu Harley’in duygusallığına ve saflığına bağlayabiliriz. Öyle ki “Kimse beni anlamıyor, dünya beni dışlıyor.” mantığıyla ortaya çıkan bir manyağa inanıp üstüne ona sırılsıklam aşık olmak her baba yiğidin harcı değildir.
Harley’in Joker’e olan ilgisi öyle büyüdü ki ne zaman Joker’le bir seans yapılacak olsa kendisi hemen gönüllü olurdu. Bu seanslarda hastasının (!) psikilojisini düzeltmek isteyen Harley, birden kendini Joker’in kollarında buldu. Yetmedi, onu Arkham’dan kaçırdı ve yine yetmedi, Joker’in ortağı oldu. Joker’le Harley’in arasındakine “ilişki” demek ne kadar doğru olur bilemem. Daha çok “saplantılı bir aşk” da diyebiliriz. Aralarındaki “saplantılı aşk”ı Joker kabul ediyormuş gibi görünür fakat Harley’le flört ederken bile şiddet uygular. Ne olursa olsun şiddet uygulamayı bırakmayan Joker, Harley’in ona olan aşkını kullanmakta da ustadır. Joker’e fazla yüklendim, sonuçta o da duygusuz değil. Ama Harley’e karşı ufak bir hoşlantı bile hissettiğini anlayınca verdiği en hafif tepki rahatsızlık, en aşırı ise Harley’i öldürerek ondan kurtulmaya çalışmaktır. Bazıları da sevgisini böyle ifade edebiliyor. Bunun dışında Harley yakın olduğu kişilere lakap takmasıyla ünlüdür. Örneğin: Joker’e ”Mr. J.” yani ”Bay J.” veya daha romantik olduğu anlardaysa ”Puddin” (”Pudingim” olarak çevirilebilir) der. Ayrıca Poison Ivy’e de ”Red” der. (Özet geçmem gerekirse Harley ve Poison’un tanışması Joker yüzünden oldu diyebilirim. Joker Harley’i bir roketle fırlattı ve o roket Robinson Parkı’na çakıldı. Orada Ivy’le tanıştı ve birlikte polisten kaçtılar. Ivy ilk başta Harley’i öldürmek istese de Harley’le konuştuktan sonra ona Batman ve Joker’den intikam alma teklifinde bulunur ve ona bir serum enjekte eder.
Bu serum Harley’in çoğu şeye bağışıklık kazanmasını sağlamıştır. Ama Joker’den ölesiye nefret eden Harley’in Batman falan umurunda değildir. Joker’i yakalamak için Batman’le iş birliği yapar ve tam onu öldüreceği sırada Joker ondan özür diler. Bizim yufka yürekli de durur mu? Hemen oracıkta deyim yerindeyse erir ve Joker’i affeder. Bu tür ani özür ve affetme sahnelerini ikisinin ilişkilerinde daha çoook görürüz. Bunun üzerine Poison Harley’le ortaklığını bitirir ve ona şu tavsiyeyi verir; ”Kızım, sana o soytarıdan hayır gelmez
”Harley’le Poison’un ilişki yaşadığı geçtiğimiz günlerde DC Comics tarafından doğrulanmıştır. Harley’i ilk olarak Batman Adventures #12 Eylül 1993’de görmekteyiz. Tabi bundan önce de Harley Quinn bilinen bir karakterdi (Dr. Harleen olarak biliyorduk) fakat animasyon serilerinde kendini gösterince karaktere tekrar el attılar ve siyah-kırmızı kostümünü yarattılar. Bundan sonraysa birden Joker’e aşık olan Harley soytarımsı kostümüyle birlikte Harley Quinn oldu. Onların aşkını detaylandırarak anlatan The Batman Adventures: Mad Love, Eisner and Harvey Awards’ın ”Yıllık Tek Sayılık Çizgi Roman” ödülüne layık görüldü. Ne yazık ki ülkemizde bu çizgi romanın Türkçe Çeviri’si bulunmamaktadır.

KAPAT

Sitemizi Beğendin mi? O zaman bizi sosyal medyada takip et !!

%d blogcu bunu beğendi:
Araç çubuğuna atla