GeekTR bağımsız bir oluşum olup, birçok alanda hizmet vermektedir. Kuruluş amacımız geek alemini bilgilendirmek, DC ve Marvel ayrımını ortadan kaldırmaktır.
Örümcek Adam 3’ün ardından herkes heyecanla 4. filmin çıkmasını beklemiş fakat film Ocak 2010’da Sony tarafından iptal edilmiş ve hayranlarının hevesini kursağında bıraktırmıştı. Peki seri neden bitti? Her kafadan ayrı bir ses çıkıyor, hatta Tobey Maguire’ın Stan Lee’yi hakaret etmesinden dolayı çıkmadı diyen, ki bence onu diyenle Dünya düzdür diyen kişi aynıdır, kişiler dahi var. Olayın aslını sizin için yazıyor.

Sorunlar Örümcek Adam 3’te başlıyor. Örümcek Adam 3, çok büyük bir filmdi. Filmde çalışan 1000’in üzerinde insan vardı ve o korkunç caz kafe sahnelerini çekmek bile 2 hafta aldı. Sam Raimi’nin kardeşi Ivan Raimi tarafından yazılan senaryonun ilk taslağında Kum Adam, Akbaba ve yeni Green Goblin vardı. Eddie Brock filmde çok küçük bir yere sahipti ve neredeyse Venom hiç yoktu. Ta ki, Yapımcı Avi Arad, filmi zorla bildiğimiz haline getirene dek. Sam Raimi buna itiraz etti ancak filmin Avi Arad’ın dediği gibi olmasına zorlandı. En başından beri çok kalabalık bir filmdi ancak Avi Arad daha fazla karakter eklemek için Raimi’yi zorlamaya devam edince, yönetmen bu hikayeyi anlatmanın en iyi yolunun her şeyi ikiye bölmek olduğuna karar verdi. Bu da anlatılan her şeyin Örümcek Adam 4’te devam edeceği anlamına geliyordu. Bunun olmamasının tek nedeni, filmin sonunda sanki mola verirmiş gibi bir final yapması nedeniyle seyircilere karşı doğal ve tatmin edici olacağı konusunda bir nokta bulamamasıydı. Sonuç olarak, kalabalık ve kötü bir film olarak kaldı.

James Vanderbilt, David Koepp, David Lindsay-Abaire ve Gary Ross, Örümcek Adam 4 için 4 farklı senaryo taslağı üretti fakat yönetmen Sam Raimi hiçbirini beğenmedi. Hikayenin yönünü izlemekten mutsuz olan ve Örümcek Adam 3’te istemediği karakterler ve hikaye değişiklikleri yüzünden aynısının bu filme de yansıyacağını anlayarak projeden ayrıldı.

Sam Raimi, Örümcek Adam 4’ü büyük final olarak görüyordu fakat herkesin ağzından farklı bir fikir çıktığı için bizler o büyük finali izlemekten mahrum kaldık. Eğer Raimi’yi bu kadar çok zorlamasalardı seri çok daha farklı yerlerde olacaktı. Hatta Sam Raimi 5. ve 6. filmi bile düşünüyordu. Öyle ki senaristlerden James Vanderbilt, 5. ve 6. filmin nasıl olabileceğine dair senaryo yazıyordu. Fakat Raimi, baskılar yüzünden Örümcek Adam 4’den bile soğudu…

Yönetmen neden vardır? Film hakkındaki kararları verip izleyicilere güzel bir film sunmak için. Fakat Sam Raimi’yi resmen ti’ye almışlar. Öyle ki her Örümcek Adam filminin sonunda görmeye alışık olduğumuz Final Swing (filmin sonunda ağ ile şehirde dolaşma sahnesi) Örümcek Adam 3 aceleye getirildiği için filmde yoktu. Kısacası, Sony, filmi aceleye getirdi! Sağ olsun, ellerinde ki en iyi işi de bu sayede batırmış oldular…

İşte, sevgili takipçilerimiz. Örümcek Adam 4’ün çıkmamasının asıl sebebi budur. Umarım sizin için yararlı ve öğretici bir yazı olmuştur.

KAPAT

Sitemizi Beğendin mi? O zaman bizi sosyal medyada takip et !!

%d blogcu bunu beğendi: