GeekTR bağımsız bir oluşum olup, birçok alanda hizmet vermektedir. Kuruluş amacımız geek alemini bilgilendirmek, DC ve Marvel ayrımını ortadan kaldırmaktır.

Hikayeye göre amazon kraliçesi Hippolyte, kilden yaptığı bir heykelin kendi kızı olarak hayat bulması için Olimpos Dağı’ndaki tanrılara yalvarır. Böylece tanrısal güçlerin etkisiyle dünyaya gelen Wonder Woman, ‘Adalet Birliği’nin saygın ve kudretli bir üyesi olur. Güç olarak Superman’den sonra Adalet Birliği’nin en güçlü üyelerinden biri odur. Ve büyük bir hayran kitlesi vardır.

Böyle olunca da ‘Mucize Kadın’ anlamına gelen çizgi karakter Wonder Woman’ı beyaz perde uyarlamasında canlandırmak isteyen kadın oyuncular haliyle fazla oluyor. Her ne kadar 15 Mayıs 2017’de vizyona giren Wonder Woman filminde rolü birçok rakibini geride bırakarak İsrailli eski model ve oyuncu Gal Gadot kapsa da, hala bu süper karakterin kılığına girmenin hayaliyle yaşayan kadınlar az değil.
Şimdiye dek rol aldıkları sinema filmlerinde, ‘kahramanca’ roller üstlenen ve Wonder Woman’da kendilerine şans verilebileceği konusunda duyumlar almalarına rağmen hüsrana uğrayan birçok aktris de ‘belki değişik bir versiyon’ için umutlarını sürdürüyor. bu hafta sonu Wonder Woman’ı oynayan ve gişelerde aldığı başarıyla doğru seçim olduğunu kanıtlayan güzel oyuncu Gal Gadot ve bu rolü alma sürecinde rekabet ettiği ünlü isimleri hatırlatmak istedim. Peki sizin gönlünüzdeki Wonder Woman acaba hangisi?

Gal Gadot

Gal Gadot güzelliği ile bir sürü ödül almıştır ve ülkesini temsil etmiştir.

İsrailli oyuncu ve model Gal Gadot, 2004 yılında Miss Israel seçilerek aynı yıl Kainat Güzellik Yarışması’nda ülkesini temsil etti.
Oyunculuk kariyerindeki en önemli çıkışını, aynı proje için adı geçen altı oyuncuyu geride bırakarak aldığı ‘Hızlı ve Öfkeli’ serisinde canlandırdığı ‘Gisele Yashar’ rolüyle gerçekleştirdi. Dünyanın en büyük film yapım şirketi Warner Bros, DC Comics adına 4 Aralık 2013’te, Ben Affleck ve Henry Cavill’in de yer aldığı ‘Batman ve Superman:
Adaletin Şafağı’ filminde ve gelecek devam filmleri içinde yer alacak ‘Wonder Woman’ karakterini Gal Gadot’un canlandıracağını açıkladı. Bu filmler Gadot’un kariyerini zirveye oturttu. Ve büyük bir hayran kitlesinin oluşmasına yol açtı.

Olga Kurylenko

Ukrayna ve Beyaz Rusya kökenli, Fransız vatandaşı model ve oyuncu Olga Kurylenko, oyunculuk kariyerine 26 yaşında Fransa’da başladı. Aksiyon filmleri ile silahlı sahnelerdeki rol yeteneğiyle göze çarpan Kurylenko, özellikle başrolünü Daniel Craig’in oynadığı James Bond serilerinin 24’üncü filmindeki performansıyla hafızalarda iz bıraktı. Hala ‘Wonder Woman’ı canlandırabilecek en isabetli adaylardan biri olarak gösteriliyor.

Jessica Biel

35 yaşındaki Amerikalı oyuncu ve eski model Jessica Biel, ‘Teksas Katliamı’, ‘Sır’, ‘Görünmez Savaşçı’ ve ‘Blade:
Trinity’ gibi aksiyon, gerilim ve suç filmlerinin ardından, Wonder Woman karakterine soyunmanın artık tam zamanı olduğunu hissediyordu. Hatta DC öykü evrenini perdeye yansıtma projesinin en önemli ayaklarından biri olan, Kasım 2017 yapımı ‘Justice League’ filminde Diana Prince (Wonder Woman) rolü için daha önceden hazırlanması bile istenmişti. Ama sonrasında rolü elbette bu karakteri oynamak için sözleşme yapılan Gal Gadot’un oynayacağı açıklanmıştı.

Megan Fox

31 yaşındaki Amerikalı oyuncu ve manken Megan Fox, ilk ortaya çıktığı günlerde güzelliği ve Angelina Jolie’ye benzerliğiyle çok dikkat çekmişti. Ardından başarısının tesadüf olmadığını kanıtlayan ‘Transformers’, ‘Kana Susadım’ ve ‘Ninja Kaplumbağalar’ filmlerindeki takdire şayan performansıyla yeni bir süper kahramanı canlandırmaya hazır olduğunu gösterdi. Ancak böyle bir rolde yeniden izleyicinin karşısına çıkma beklentileri henüz gerçekleşmedi. Umarım iyi bir karakter olarak karşımıza çıkar ve diğer karakterler gibi onu da harcamazlar.

Katie Holmes

Amerikalı güzel aktris Katie Holmes, 2005 yılında çekilen ‘Batman Başlıyor’ filmindeki başarısıyla adından çok söz ettirdi. Ve gördüğü ilginin ardından artık bir Wonder Woman rolü için hazır olduğunu söyledi. Bu kahramanı canlandırmak en büyük hayallerinden biri olmasına rağmen, Katie Holmes bu role layık görülmedi.

Adrianne Palicki

DC Comics’in ünlü yapım şirketi Warner Bros, 2011 yılındaki Wonder Woman filminde rolü verdiği Adrianne Palicki’ye, bu kahramanla ilgili bir dizi film için vaat vermişti. O günden itibaren Palicki’nin en sevdiği kostüm Wonder Woman olmuştu ama ne yazık ki sonrasında yeni uyarlama ve devamı niteliğindeki film projeleri için Gal Gadot’nun adı açıklandı. Karar, bu karakterde tecrübesi olan güzel aktris için hatırı sayılır bir düş kırıklığı yarattı.

Christina Hendricks

EsquIre erkek dergisi tarafından 2010 yılında ‘Dünyanın En Seksi Kadını’ seçilen Christina Hendricks, All-Star Superman, Sürücü, Karanlık Yerler, Bad Santa gibi iddialı filmlerin ardından Wonder Woman’ı (Diana Prince) oynamak için umutlanmıştı.
Sempatisiyle çok taraftar toplayan ve bu role en çok uygun görülen oyuncuların başında gelen Christina, bir röportajında Wonder Woman olmayı istediğini dile getirmiş ve ilgi görmüştü.
Ama o da tercih edilmeyenler arasında yer aldı.

Megan Gale

2015’te o da Wonder Woman’ı bir filmde canlandırmış olsa da yeni versiyonu için ne yazık ki ışığı göremedi. Kendisi bu kahramanın çekilecek tüm filmlerinde rol almaya çok hazırdı oysa ki… Çünkü Wonder Woman rolünün hakkını vereceğini düşünen büyük bir hayran kitlesinin desteği arkasındaydı.
Ama Warner Bros şirketi Megan Gale’e de bu rol için şans vermedi  ve kararını Gadot’tan yana kullandı.

Ne kadar doğru bir seçim oldu bilmiyorum çünkü diğer oyuncular haliyle büyük bir etki bırakıyor. Yine de Gal Gadot bu rolün hakkını verdi.

KAPAT

Sitemizi Beğendin mi? O zaman bizi sosyal medyada takip et !!

%d blogcu bunu beğendi: