GeekTR bağımsız bir oluşum olup, birçok alanda hizmet vermektedir. Kuruluş amacımız geek alemini bilgilendirmek, DC ve Marvel ayrımını ortadan kaldırmaktır.

Lucifer dizisi için yapım ekibi ilk sezondan beri çok yüksek bütçeli bir proje yerine biraz düşük bütçeli ama polisiye ile devam eden ve her bir vakanın bir sonuçla bağlantılı olduğu bir proje ortaya çıkardılar. Her şey yüzde yüz bir şekilde çizgi romandan alınsaydı. Bunun için çok fazla bütçe gerekecekti. Ama çizgi romanda olmayıpta dizi de olan karakterlerle (Chloe,Dan,Trixie,Dr.Linda,Ella) diziyi daha renkli hale getirip hem de projenin daha uzun olmasına olanak sağladılar. Bir de bu dizi komedi unsuru da barındırıyor.  Bu yüzden bu karakterler komedi bakımından da baş karakterleri iyi bir şekilde destekledi. Sezon Finali hakkındaki düşüncelerim  ise…  aslında dizi bu sezon FOX kanalına göre 22 bölümden oluşacaktı. Fakat yapımcıların düşüncesi 18 bölümdü. Bu yüzden bir nevi anlaşmazlık çıktı ve bu sezon 22 bölüm yerine 18 bölüm oldu. Artıda kalan dört bölüm ise ikinci sezondan üçüncü sezona eklenecek. Bu kararsızlığa rağmen benim düşüncem harika bir Sezon Finali seyrettik. Özellikle Amenadiel’ın ikinci sezonun 13. bölümü ve geçen sezon olduğu gibi kritik noktalarda Luci’ye yardım etmesi herkes gibi benim de hoşuma gitti. Luci ile Amenadiel arasındaki “Mesafeyi iyi koruyup ama işler herkese zarar verecek duruma geliyorsa bu mesafenin azalması” durumunu gerçekten iyi işliyorlar ve genellikle bu mesafe Sezon Finallerin de azalıyor. Çünkü işler o zaman karışıyor. Son sahne de gerçekten çok iyiydi. Şarkıcı Milck’in  “The World is Unraveling (Dünya Çözülüyor)” adlı şarkısını ilk kez bu sahnede duyurması da bu sahneyi özel kılan bir şeydi ve bu şarkı sahneyi anlam bakımından da duruş bakımından da güzel tamamladı.

3.Sezonda Neler olacak?

Sezon Finalinin son sahnesinde Lucifer’ın kanatlarını gördük. Dizinin yazarlarından Ildy Modrovich artı olan dört bölümün Flashback olup karakterlerin daha önce dünyaya nasıl geldiklerine dair olacağını ve bu sahnenin de bu Flashbackin bir parçası olacağını söyledi. Dizinin diğer yazarı Joe Henderson ise Flashback olmadığı yönünde bir açıklama yaptı. Eğer nasıl olacağını kısmına geleceksek. Bildiğiniz üzere ikinci sezon Kanada’nın Vancouver şehirinde çekiliyordu ama dizide Los Angeles diye geçiyordu. Fakat üçüncü sezonun çekimleri Los Angeles’ta olacak. Los Angeles’a Lucifer’ın gece kulübü LUX için Hollywood’un en büyük sahne alanı kuruluyor. Bu önümüzdeki sezonda bütçenin daha da artacağının göstergesi. Bakalım üçüncü sezonda neler olacak? Bu sonbaharda bunu göreceğiz!

Facebook sayfamızı ziyaret etmek için buraya tıklamanız yeterli.

KAPAT

Sitemizi Beğendin mi? O zaman bizi sosyal medyada takip et !!

%d blogcu bunu beğendi: