Kesinlikle Oynanması Gereken 10 Oyun

10- Far Cry 3

Jason Brody , yakın arkadaşlarıyla Bangkok tatilinde skydiving yapmaktadır. Korsan istilasındaki adaya düşerler. İstila eden korsanları başı Vass’ın esiri olurlar. Vass esirlerini fidye karşılığında satmayı planlar. Oyun adadan kaçmamızla başlar. Jason , abisi Grant’ın yardımıyla kaçmayı başarır ancak Grant’ı kaybeder. Adanın yerlisi olan Dennis tarafından kurtarılır. Oyunun geri kalanında Jason arkadaşlarını kurtarıp adadan kaçmaya çalışır.

Açık dünya oynanışına sahip FPS olmasının yanı sıra RYO’da içerir .Oyuncular görevi isterler ise gizlice düşmanlarını teker teker avlayabilir ya da yoğun çatışmaya görevi bitirebilir.

Far Cry 3 bu listenin 10 sırasında olabilir ancak kesinlikle oynamanızı tavsiye ettiğimiz oyunlardan bir tanesidir.

9-  Mafia 2

Vito Scaletta, askerden yeni dönmüştür. Askerde iken babası ölmüş ve ailesi mafyadan borç almıştır. Joe, Vito askerde iken boş durmamış mafyanın kirli işlerine bulaşmıştır. Joe bu kirli işlerden çok para kazanmıştır.  Vito, bu durumu düzeltmek için arkadaşı Joe ile mafyaya katılır. Böylelikle mafya ailesine adımını atmış olur.

Üçüncü şahıs ve açık dünya türündedir. Oyunun araba kullanımı çok gerçekçidir. Oyunda aşırı hız yaparsanız polisler tarafından para cezası ödüyorsunuz. Arabanızı sağa sola çarparsanız veya polisler tarafından aranıyorsanız tamirciye girip arabanızı tamir edip özelleştirebiliyorsunuz.

8- The Elder Scrolls V: Skyrim 

Bethesda Game Studios tarafından geliştirilip Bethesda Softworks tarafından piyasaya sürülen serbest dünya tipi aksiyon RPG video oyunudur. Skyrim anlatılmaz yaşanır diyeceğimiz türden oyunlardandır. Skyrim’in ana konusu karakterin, ejderha tanrısı olarak bilinen ve kehanetlerde dünyayı yok edeceği söylenen Alduin isimli bir ejderi öldürme çabalarını konu alır. Daha fazla anlatmayayım siz en iyisi oynamaya başlayın.

7- Assassin’s Creed II

Assassin’s Creed II serinin en başarılı yapımıdır. Aksiyon macera oyunudur. Çoğunlukla Floransa’da geçer ama Venedik gibi diğer şehirlere de gidilebilir. Enfes bir intikiam hikayesi sunar ve oyun dünyasının en iyi karakteri olan Ezio Auditore’yi barındırır. Oynanış oyunun sürükleyiciliğine olanak sağlamaktadır. Lafı daha fazla uzatmadan oynamaya başlayın derim.

6- Call of Duty Serisi

Sledgehammer Games tarafından yapılan ve Activison tarafından dağıtılan birincil şahıs nişancı video oyunudur. FPS oyunlarını seviyorsanız mutlaka denk geldiğiniz bir oyundur. Oyun dünyasına kazandırdığı karakterler ile meşhurdur. En iyi çatışma keyfini sunan video oyundur. Call of Duty: Modern Warfare 3’ten sonra seri eski başarısına karşı özlem duymaktadır.

5- Euro Truck Simulator 2

SCS Software tarafından çıkarılmış kamyon simülasyon oyunudur. Simülasyon oyunlarının başında gelir. Oyun günümüz Avrupa’sını temel almıştır. Oyunda Scania, Volvo, MAN, DAF, Iveco, Renault ve Mercedes-Benz olmak üzere 7 adet lisanslı kamyon markası bulunmaktadır. Başlangıçta oyuncu kendine ilk önce bir profil açar.Burada ismini,şirket ismini,tercih ettiği çekiciyi,resmini ve şirketin logosunu seçer.Daha sonra başlama şehri seçer ve tercih ettiği çekici ile küçük bir sefer yapar.Bundan sonra bankadan kredi ve şirketlerden iş teklifi gelir ve oyuncu oyunu oynamaya başlar.

4- Outlast

Outlast, Red Barels tarafından yapılmış ve yayınlanmış bir hayatta kalma korku oyunudur. Oyunda Miles Upshur adındaki bir gazetecinin, garip olaylar olduğu konuşulan bir akıl hastanesini haber yapmak için el kamerası ile tek başına girdikten sonra yaşadığı olaylar oynanmaktadır. Korku oğesini sıkça barındıran nadir oyunlardan biridir. Korku oyunlarının başında gelir. Oyunun ayrıca Whistleblower adında DLC’si vardır.

3-FİFA 17

İlk başta oyunun tamamen Türkçe olduğunu söyliyelim. Her yıl çıkan ve para basma makinesi olarak kullanılan futbol oyunlarını artık her oyuncuyu sıktığını hepimiz biliyoruz. Ancak bu sene Fifa 17 futbol oyunlarına devrimi getirdi. Oyun motorunun harika kullanılmasının yanı sıra The Journey (Yolculuk) modu eklendi. Alex Hunter olarak oynayacağımız oyunda artık bir hikaye var. Bu mod ve harika oyun motoru sayesinde FİFA 17 çok iyi bir futbol oyunu deneyimi sunuyor.

2- Counter-Strike: Global Offensive

Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilen çevrim içi bir birinci şahıs nişancı türünde aksiyon oyunudur. Oyun , Steam’de 24 tl’ye satılmaktadır. CS 1.6 ‘nın grafik ve oynanış olarak gelişmiş çok oyunculu oyundur. Silahlarınızı, bıçaklarınızı özelleştirebilmeniz  mümkün. Steam’de en çok satan oyunların her hafta ilk 5′ inde yer alıyor.

1- Grand Theft Auto V

Geldik listenin başına kesinlikle oynamanızı önerdiğimiz oyuna yani. Oyun oynamayı seviyorsanız serinin en az bir oyununu oynamışsınızdır eminim. Bu oyun için bilgisayar alan insanlar tanıyorum. Neyse kendi yorumlarımı bırakıp oyuna geçelim.

Grand Theft Auto V,  Rockstar tarafından geliştirilen ve Rockstar Games tarafından yayımlanan açık dünya aksiyon-macera tarzı video oyundur. 3 karakter ile oynanabilir. Bunlar Trevor , Micheal ve Franklin’dir. Her karakterin farklı özellikleri vardır. Franklin araba kullanırken Caps Lock tuşuna basarsanız ağır çekimde araba kullanabilirsiniz. Diğer karakterlerde Caps Lock’a basarsanız ise ateş ederken diğerinde kavga ederken tek vuruşta öldürebilirsiniz. Oyun çıktığı anda hemen satış rekoru kırmıştır. Grafik seviyesi en üst seviyededir. Oyunun araba kullanma mekaniği, uçak kullanma mekaniği, silah kullanma mekaniği her şey en üst seviyede hikaye deseniz o da sürükleyici ama oyun açık dünya olduğu için oyunda yapacak o kadar şey var ki hikaye ye zaman kalmıyor. Oyun Steam’de 180 liraya satılmakta. Bizim ülkemize göre fazla bir miktar lakin bir oyuna para vericekseniz bu oyun olsun.