Kitapta Bulunan Ama Dizide Bulunmayan Karakterler

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizinle neredeyse hepimizin bir kez olsun adını duyduğu bazılarımızın hayranı olduğu ve bazılarımızın izlememekte ısrar ettiği Game Of Thrones dizisinde yer verilmeyip Buz ve Ateşin şarkısı kitabında yer bulan karakterler hakkında konuşacağız.

 

Leydi Taşkalp: Orijinal adıyla Lady Stoneheart Catelyn Tully’nin kızıl düğünde Walder Frey tarafından katledilmesi ve nehire atılmasından sonra Berric Dondarrion’un ruhunu Catelyn Tully’ye bahşetmesi sonucu Catelyn Tully’nin dirilmiş halidir.  Bölgelerde Frey ve Lannister avlar. Dizide ise bu özellikler biraz daha Arya Stark’a yüklemişler.

 

Victarion Greyjoy: Greyjoy’ların demir kaptanı yani amirali olan Victarion kitapta Dany’nin ejderhalarından birine sahip olmak ve Dany ile evlenmek için Mryn’e gidiyor. Aynı zamanda Euron Greyjoy’un kardeşi. Keşke diziye Victarion Greyjoy’un maceraları koyulsaydı da güzel bir keyifle bol bol kanlı deniz savaşları izleseydik.

 

Donal Noye: Donal Noye siyahlara bürünmüş bir gece bekçisi ve gece nöbetine katılmadan önce de Robert’ın savaş çekicini yapan kişi ama asıl olay Danal Noye’un nasıl öldüğü Danal, yabanıllar duvara saldırıp ulu Mag geçiti aştığında Danal devlerin liderini tek başına durduran koca yürekli bir abimiz.

 

Gerald Dayne: Gerald gri saçlı, ukala ve en azılı Dorne dövüşçülerinden hatta Jaime Lannister prenses Myrcella’yı kaçırmak için yardım almıştı ama Gerald planın kötü gittiğini anlayınca kaçmıştı. Dizide olsaydı değişik bir görünüş olabilirdi.