AGE OF EMPİRES 4 DUYURULDU!

Geçtiğimiz E3 fuarında duyurulan ve Age Of Empires hayranlarını epey sevindiren Age of Empires: Definitive Edition sonrasında bir de Microsoft’un dünkü Gamescom sunumu sonrasında  Age of Empires IV duyuruldu!

AGE OF EMPIRES: DEFINITIVE EDITION

 

Definitive Edition‘dan bahsedecek olursak; iyileştirilmiş HD grafikler,  4k çözürlükte oynama imkanı, daha fazla ayrıntıyı bir görüntüde görme imkanı, yeni oynanış, XBOX Live üzerinden multiplayer seçeneği, yepyeni müzikler trailer’dan da izleyeceğimiz üzere görülmekte. Tabi bir açık beta da E3 sırasında duyurulmuştu. Bunların hepsine bir baktığımızda ”Vay be! Micorosft AoE serisine döndü demek, şu çalışmalara bak” ve ”yeni oyun çıkartılır bunlarla” gibi yorumlar yapabiliriz.

Yeni oyununu duyurmakta da pek gecikmedi, Gamescom 2017 sırasında onu da yaptı!

AGE OF EMPIRES IV

Bu trailer ile adeta ”Bu oyun nedir” sorusunu cevaplamış Microsoft.  Trailer’da dolu dolu konsept görselleri ile karşılaşıyoruz. Şarkıları da yine sürükleyici ve heyecan verici. Onların dışında pek bir bilgi paylaşılmış değil, ama oyunun duyurusundan hepimiz hoşnut olduk diyebiliriz.

Yazımızı da trailer’da söylenen bir söz ile bitireyim, ”Time changes everyone, and everything” – ”Zaman, herkesi ve her şeyi değiştirir”.

 

  • Alp Kanık

    neeeee age of empires 4 mü??!